Kategorileri Aç / Kapat

WhatsApp’a Ekran Görüntüsü Alma Yasağı Geliyor!

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


WhatsApp
Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp için yeni güncellemeler yolda. Güncelleme ile ilgili aldığımız haberlere göre iki büyük özellik de son güncelleme ile bazı cihazlara beta olarak gelecek. Yeni güncelleme ile gelecek olan ilk özellik WhatsApp’ta ekran görüntüsü almayı sonlandıracak böylece kişisel verilerin gizliliği kapsamında iki kişi arasında geçen bir konuşma yasal bir gereklilik söz konusu olmadığı sürece üçüncü şahıslarla paylaşılmayacak. Sanıyoruz ki bu özellik WhatsApp gıybetlerini derinden sarsacak. Ancak kullanıcıların buna da bir çözüm bulacağına inanıyoruz.

WhatsApp’a Ekran Görüntüsü Alma Yasağı Geliyor!

İkinci büyük özellik ise telefonlarında parmak izi tarayıcısı bulunan cihazlardan bazılarına gelecek. Bu özellik ile WhatsApp uygulamanızı parmak iziniz ile kilitleyerek güvence altına alabileceksiniz. Bu özellik de yine kişisel verilerin korunması için düzenlenmiş bir diğer fonksiyon.

Sonuncu ve daha küçük bir özellik de kullanıcıların sizi sadece telefon numaranızı kullanarak gruplara eklemesi özelliğini kapatabilmeniz. Böylece görüyoruz ki WhatsApp gelecek olan güncellemesinde genellikle gizlilik üzerine iyileştirmeler yapacak.

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: