Kategorileri Aç / Kapat

Google'ın Kurulduğu Garaja Göz Atmaya Ne Dersiniz?

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Google'ın Kurulduğu Garaj
Google... Hakkında ne söylesek az kalır. 20 senede başardıkları ve hâlâ devam eden uygulamaları ile göz dolduran bir firma. Birçok kişinin sahiplendiği ve ekmek kapısı olarak gördüğü Google, olmasaydı neler olurdu bilemiyoruz... 1998 senesinde kurulan Google'ın birçok rakibi olsa da, algoritma bazında farklılıkları ile öne geçmeyi başardı. Günümüzde ise bir arama motoru devi olarak karşımıza çıkıyor.

TAVSİYE: Google Belgeseli (Google'ın Hikâyesi) - Türkçe

İlk zamanlarda BackRub adı ile projelendirilen ancak daha sonra Google kelimesinin tescil edilmesi ile hayatına başlayan şirket, Larry Page ve Sergey Brin'in çabalarıyla şirketin 16. çalışanı olan Susan Wojcicki'nin garajında yaratıldı.

Google'ın Kurulduğu Garaj 2

Google'ın ilk olarak bir garajda kurulduğunu birçok insan bilir. Peki, hiç o garajı merak ettiniz mi? İşte bu garajı Google Haritalar yardımı ile inceleyebilirsiniz. Birçok hatıra, anı ve daha fazlası için Google'ın Garajı bağlantısına tıklayabilirsiniz. Ne diyelim, bu denli bir şirketin, böyle mütevazı bir garajda hayat bulması, gerçekten büyük bir başarı örneği olsa gerek... Tebrikler Google!

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: