Kategorileri Aç / Kapat

Sony, Aibo İsimli Yeni Robot Köpeğini Duyurdu (Video)

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


Sony Aibo
Japon teknoloji devlerinden biri olan Sony'nin AIBO serisi altında robot köpek üretmeye tekrardan başlayacağı konusunda gelen haberlere firmadan açıklama geldi. Yapılan açıklama ile birlikte Aibo adı verilen yeni robot köpeğinin üretildiği duyurusu yapıldı. Ayrıca firmanın söylediğine göre; robot köpek sahibini nelerin mutlu ettiğini öğrenebilecek, yeri geldiğinde sahibini arayabilecek ve kademeli bir şekilde geniş çevrelere alışabilecek.

Sony'nin Yeni Robot Köpeği: Aibo


Sony'nin Yeni Robot Köpeği: Aibo

Evde yaşayanlar ile duygusal bağ kurabilecek olan robot köpek Aibo, kendisine sahip olanlara sevgi, bağlılık ve büyütme hislerini yaşatacak. Vücut kısmını 22 eksende hareket ettirebilen ve gözlerindeki OLED paneller ile farklı ifadeleri yansıtabilen robot köpek, 3 saatlik bir şarj süresi ile 2 saatlik kullanım sağlıyor.

Bunlara ek olarak ürün, My Aibo uygulaması ile kontrol edilebilecek. Örneğin, köpekteki kamerayla çekilen fotoğraflar, uygulama üzerinden görüntülenebilecek. Ayrıca robot köpek için yeni hareketler indirilebilecek.

Abonelik sistemiyle çalışacak olan yeni Aibo, 3 yıl boyunca ayda 2.980 yen (yaklaşık 26$) ödenerek, Wi-Fi ve LTE bağlantısı ile bulutta yedekleme ve uygulama özelliklerine erişim imkanı sunacak. İsteyen kullanıcılar, ayrıca 2.980 yen karşılığında "Aibone" isimli kemik görünümlü bir aksesuarı alabilecek.

Japonya'da ön siparişe açılan yeni Aibo için 11 Ocak 2018'de sevkiyata başlanacak. 198.000 yen (yaklaşık 1737 dolar) fiyat etiketi ile satılan robot köpeğin Japonya dışında satılıp satılmayacağı ise henüz belli değil.


Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: