Teknoloji ve İnternet Haberleri
Sponsorlu Bağlantılar
OTOMOBİL
Son içerikler yükleniyor...

Yaraları 60 Saniyede Kapatan Cerrahi Yapıştırıcı: MeTro (Video)

Sponsorlu Bağlantılar
Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


MeTro Cerrahi Yapıştırıcı
Sidney Üniversitesi tarafından paylaşılan makale ile tıp alanında devrim yaratacak bir ürün karşımıza çıktı. Üniversitenin internet sitesi üzerinden paylaşılan açıklamaya göre MeTro isimli cerrahi yapıştırıcı, oldukça esnek ve yapışkan özelliği sayesinde 60 saniye gibi kısa bir sürede açık yarayı kapatarak dikiş gibi işlemlere gerek duyulmamasını sağlıyor.

MeTro Cerrahi Yapıştırıcı


MeTro Cerrahi Yara Yapıştırıcı

Amerikalı araştırmalar ile birlikte geliştirilen MeTro, cerrahi müdahaleleri kökten değiştireceğe benziyor. Ürün, elastik yapısı sayesinde akciğer, kalp ve arterler gibi genişleyen yapılarda da kullanılabiliyor ve bu sayede de akciğeri delinen bir hasta, yapıştırıcı uygulandıktan sonra yaklaşık 1 dakika içinde normal bir şekilde nefes almaya başlayabiliyor.

Çok hızlı etki ettiği için de acil durumlarda kullanılabilen bir madde olan MeTro, gerekli bölgeye uygulandıktan sonra UV ışığına maruz bırakılarak işleme sokuluyor. Biyokimya profesörü olan Tony Weiss'in bu yapıştırıcıyla ilgili açıklamasını aşağıdan izleyebilirsiniz.Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

"Yorumlama biçimi:" menüsünde yer alan,
"Adı/URL veya Anonim" seçeneğine tıklayarak hızlıca yorum gönderebilirsiniz.

Kategori Adı: Webmaster
Her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Copyright © Başlat Menüsü. Web sitemizdeki içerikler ile hazırlanmaktadır. Tarih: .