Kategorileri Aç / Kapat

WhatsApp'a Gönderilen Mesajı Geri Alma Özelliği Nihayet Geliyor

Hadi şimdi BEĞEN butonuna tıklayarak Facebook sayfamıza katıl. Hoş geldin :)


WhatsApp
Günlük milyarlarca mesajlaşmanın yapıldığı, aynı şekilde 1 milyarı aşan kullanıcı sayısına sahip olan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp için nihayet beklenen özellik geliyor. WhatsApp kullanıcılarının uzun süredir gelmesini beklediği "gönderilen mesajı geri alma" özelliği kısa süre içerisinde uygulamaya entegre edilerek kullanılabilecek.

WhatsApp Gönderilen Mesajları Geri Alma Özelliği


Herkesin, gönderdiği mesajları geri almak isteyebileceği durumlar olmuştur. Ya gönderdikten sonra gönderimin gereksiz görüldüğü ve keşke göndermeseydim denilen ya da yanlış kişiye gönderilen pişman olunabilecek gönderiler olabilir. Viber, Skype ve diğer bazı mesajlaşma uygulamaların bu tarz özelliği bulunsa da, WhatsApp'ta henüz bu özellik yoktu.

WhatsApp Gönderilen Mesajları Geri Alma

Yılın ilk yarısında uygulamaya eklenmesi beklenen "WhatsApp gönderilen mesajları geri alma" özelliği bazı sorunlar nedeniyle ertelenmişti. Şimdi de, WABetaInfo tarafından gönderilen tweet ile şirketin bu özellik üzerinde son iyileştirmelerini yaptığı ve yakında uygulamaya ekleyecekleri belirtildi. Tam olarak ne zaman kullanımda olacağı açıklanmasa da yakında olacak gibi duruyor.

WhatsApp Gönderilen Mesajı Geri Alma

Ayrıca belirtilen açıklamaya göre bireysel veya grup sohbetlerinde kullanılabilecek olan bu özellik, 5 dakikalık bir süre sınırlamasına sahip olacak. Yani gönderilen mesajı karşı taraf okumadan 5 dakika içerisinde geri almanız gerekiyor. Mesaj gönderildiğinde karşı taraf görürse zaten geri almanın bir anlamı olmamakla birlikte 5 dakika içerisinde de işlem yapılmazsa geri alım mümkün olmayacak. Ek olarak işlem yapıldığında da "mesaj geri alındı" ifadesi görülecek.

Beğendin mi? Beğen veya Paylaş butonlarına tıklayabilirsin. Teşekkürler :)

Hiç yorum yok: